O NAŠICH ŠTĚŇATECH ..

Štěňátka z naší ch. stanice ..

dělají radost svým novým majitelům také v Polsku, Německu, Švýcarsku, Holandsku, Kanadě, USA, Francii, Maďarsku, Finsku, Rakousku, Rusku, Litvě, Itálii,  Islandu, Slovensku, Maltě. 

Od nás, podle směrnic našeho klubu, mohou odejít po sedmém týdnu věku. Záleží na tom, jak jsou v té době již samostatná a jestli se už dobře obejdou bez maminky a ona bez nich. Při odchodu do nové rodiny jsou jednou naočkovaná , pravidelně odčervená, mají čip, mezinárodní pas,  jsou prohlédnutá od veterináře a od poradce chovu. Sebou do začátku dostávají granulky na které jsou zvyklá, kupní smlouva je samozřejmostí. Odchováváme pouze štěňata s PP. Chovatel má předkupní právo,  pokud se kupující rozhodne v budoucnu štěně prodat. Cena nesmí být vyšší , než cena pořizovací. V případě že chovatel nemá o koupi zájem , je kupující povinnen sdělit chovateli plnou adresu nového majitele, kterému psa prodal. Jednání o prodeji štěněte je závazné až po připsání  domluvené zálohy na účet chovatele. Pokud kupující od  koupě dodatečně ustoupí, záloha je nevratná. Chovatel má právo  bez udání důvodu odmítnout prodej  štěněte. 

 

KAVALÍR a KING .. jsou blízcí příbuzní, ale každý je trochu jiný …

 

Když se občas v časopise objeví článek o málopočetném KING CHARLESOVI, bývá často doprovázen fotkou KAVALÍR KING CHARLESE. Mnoho lidí není schopno rozpoznat rozdíl mezi KINGEM a KAVALÍREM.To někdy způsobuje zmatek u budoucích zájemců o štěně. Tato dvě plemena se sice vyskytují ve stejných čtyřech barvách, ale jinak jsou to dva odlišné standardy a odlišné charakteristické rysy. Bohužel kinga od kavalíra nerozezná i mnoho veterinárních lékařů a někteří noví majitelé si pak zažijí úzkost, rozčarováníněkdy strach a nepříjemný pocit při návštěvě jejich ordinace, kde krásný a povedený king je pokládán za velmi nepovedeného a špatného kavalíra. Majitel je upozorněn, že jejich štěně trpí vodnatelností hlavy (hydrocefalus) – ale výrazná , klenutá a vysoká hlava s „věžičkou“ je hlavní znak kinga. Další zmatek může nastat při prohlídce zubů, kdy je majitel upozorněn, že štěně má špatný skus – předkus – a zalomený ocas a že je to vlastně zmetek, který rozhodně nebude na chov ani na výstavy. Přitom všelijak zakroucený i zalomený ocas a postavení zubů jsou další plemenné znaky kinga. Často se také stává, že je doporučena operace srostlých drápků nebo polštářků u tlapky –  tzv.kopýtko, které se u některých kingů  vyskytuje a někteří opravdu zkušení odborní rozhodčí mu u dvou stejně kvalitních jedinců dokonce dávájí na výstavě přednost.
Pečlivým prostudováním standardu nemůže pak taková situace nového majitele vyvést z míry. 
    

 Nechceme, aby majitelé našich štěńat s nimi nutně jezdili po výstavách, king je ideální pejsek do rodiny jako společník a mazlík, chápavý průvodce osamělých a starších lidí, hodí se dobře do města, na canisterapii, dá se sním cvičit agility .. Chceme ale, aby si nový zájemce opravdu ujasnil, že štěně není hračka, neradi vidíme,  když někdo po pár měsících prodá pejska někomu dalšímu. KING CHARLES ŠPANĚL je citlivé plemeno se silnou vazbou na svého pána, tato změna ho vystaví značnému stresu a trvá mu déle, než si vybuduje novou důvěru..